27227390 wetenschappelijke illustratie streptokok bacterie

UPOZORNĚNÍ NA STREPTOKOKOVOU INFEKCI!

Vážení rodiče,

V MŠ se rozšířil streptokok.

Nákaza se projevuje zelenou rýmou, která přechází v zánět spojivek a zánět středouší. V horším případě může dítě skončit se zápalem plic nebo streptokokovou angínou. Nemocné dítě je zchvácené a malátné, hodně unavené. Bolí ho hlava a v krku. Může se přidat horečka se zimnicí. Dítě také může trpět bolestí břicha a zvracet. Na krku lze nahmatat zvětšené mízní uzliny, které jsou na dotek bolestivé.

Jestliže Vaše dítě projevuje některé z výše uvedených příznaků, zvažte prosím návštěvu lékaře, který udělá preventivní výtěr z nosu na streptokoka. POKUD SE K LÉKAŘI NECHYSTÁTE, ZVAŽTE ASPOŇ UMÍSTĚNÍ VAŠEHO DÍTĚTE DO MŠ.

Nakažené dítě musí být řádně doléčeno antibiotiky. PRO NAVRÁCENÍ DO MŠ BUDEME POŽADOVAT POTVRZENÍ OD LÉKAŘE O TOM, ŽE UŽ DÍTĚ NENÍ INFEKČNÍ.

Prosím berte ohledy na své okolí. Kolem nás jsou i jedinci se slabší imunitou, u kterých se infekce po nástupu do kolektivu opět velmi rychle objeví, přestože dítě bylo řádně doléčeno. INFORMUJTE NÁS PROSÍM O DŮVODU SVÉ NEPŘÍTOMNOSTI A O PŘÍPADNÉ INFEKCI.

S pozdravem,

Kolektiv MŠ